O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Migatronic Pi 350

 

Výkonné TIG/MMA svařování ocelí 

 

Migatronic je předním evropským výrobcem strojů pro TIG / MMA svařování ocelí a hliníku. Neustálý vývoj, dlouholetá zkušenost a použití nejmodernější elektroniky pro výrobu řídících a výkonových komponent svařovacích strojů umožňují rychlou reakci na měnící se potřeby zákazníků. Právě rychlý rozvoj těžby, dopravy a skladování zemního plynu v posledních letech přinesl potřebu výkonných svářeček pro TIG/MMA svařování ocelových konstrukcí, potrubí, armatur a zásobníků. Migatronic Pi 350 je odpovědí firmy Migatronic na potřeby svářečů 21. století. 

Migatronic Pi 350 je přenosný třífázový invertor s vysokým zatěžovatelem určený do dílny, na montáž i pro stavební účely a je dodávaný v následujících variantách:

  • Pi 350 MMA pro elektrodové svařování s funkcemi arc power a horký start pro obalenou elektrodu a funkcí LIFTIG® pro snadné a přesné zapálení TIG oblouku bez nebezpečí znečištění taveniny wolframem. 
  • Pi 350 MMA CELL je předchozí varianta doplněná programem pro produktivní svařování celulózovými elektrodami. 
  • Pi 350 DC H je TIG DC svařovací stroj s HF i LIFTIG® zapalováním TIG oblouku a s dálkovou regulací proudu z rukojeti TIG hořáku. 64 programů umožňuje snadné ukládání nastavených parametrů a jejich opětovnou rychlou volbu. Praktická je funkce TIG-A-Tack™ pro snadné stehování a pro dokonalé bodování extrémně tenkých plechů. 
  • Pi 350 DC HP je navíc vybavený pulsací a synergickým TIG svařováním (Synergy PLUS™), které dokonale dávkuje vnesenou tepelnou energii podle potřeby svářeče.
  • Stroje Pi 350 DC mohou být navíc vybaveny i inteligentní regulací plynu IGC®, která mění průtok ochranného plynu podle změn svařovacího proudu a je doplněna i spořičem pro úsporu plynu při bodování a stehování. Ke snížení průtoku plynu dochází i při zaplňování koncového kráteru a při dofuku plynu po ukončení svaru. Další vlastností IGC® je, že při nesprávném průtoku plynu zastaví proces svařování a tím brání vzniku vad, které by pak musely být pracně opravovány. Vzniklá úspora plynu (až 50%) znamená snížení nákladů na svařování, snížení četnosti výměny prázdných láhví a minimalizuje i zatížení životního prostředí. 

Stroje Migatronic Pi 350 významně rozšířily nabídku firmy Migatronic pro svařování ocelí a mohou být vybaveny mnoha vhodnými doplňky (podvozky, dálkové regulátory, čidlo průtoku vodního chlazení, interface pro připojení k automatizovanému nebo robotizovanému pracovišti, podavače studeného drátu, široký sortiment TIG hořáků, atd.).  Malé rozměry, nízká hmotnost, jednoduchá obsluha a dlouhá životnost jsou samozřejmými vlastnostmi všech nových strojů Migatronic, tedy i nových Pi 350 ve všech vyráběných variantách.

 

Prospekt ke stažení:

Pi 350 na podvozku