O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Inteligentní regulace plynu IGC® pro TIG svařování

Inteligentní regulace plynu Migatronic IGC® (Intelligent Gas Control®) je inovativní technickou funkcí svařovacích strojů Migatronic, která je využívaná a oceňovaná obvykle          pro MIG/MAG svařování stroji Migatronic Sigma.

Nová generace TIG svařovacích strojů                              Migatronic PI 350/500 přináší ale tuto funkci i pro TIG svařování ocelí nebo hliníku.

IGC® automaticky reguluje průtok plynu podle aktuálních svařovacích parametrů, a to při zapalování, vlastním hoření    a při zhasínání oblouku. Tato optimalizace výrazně snižuje spotřebu ochranného plynu (o 30 až 50%),                 protože např. pro zaplňování koncového kráteru                   a při dlouhém dofuku plynu při ukončování svaru                   stačí výrazně nižší průtok plynu, než je průtok požadovaný pro vlastní svařování.

 

 

Systém IGC® je doplněný vestavěným spořičem plynu pro redukci nadspotřeby plynu při zapalování a stabilizaci oblouku a spořící plynovou hadicí pro eliminaci ztrát plynu průsakem ve vedení od plynové láhve k hořáku. Svářečem požadovaný průtok plynu se nastavuje a zobrazuje na čelním panelu stroje Pi 350/500 a mění se synergicky podle skutečných svařovacích parametrů.

IGC® tak kromě úspor plynu přináší jednotný vzhled svarů, minimalizuje počet vad a tím i zvyšuje produktivitu procesu svařování. Jeho návratnost je proto velice rychlá.

Navštivte www.intelligentgascontrol.com a sami si snadno spočítejte, jakých úspor dosáhnete při využití systému IGC® firmy Migatronic.

Kalkulace ke stažení....