O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

MIGA 5220 – automat pro podélné svařování trubek

Ing. Pavel Havelka

    Migatronic Automation A/S je tradičním dodavatelem systémů pro automatizované a robotizované svařování.

Jedním ze standardních výrobků je automat MIGA 5220      pro podélné svařování trubek a těles kruhových nádob různých průměrů, tlouštěk a délek.

Automat MIGA 5220 je vybavený výměnnými trny                  s pneumatickou fixací a s podfukem kořene svaru,           průměrů a délek podle rozměrů svařence.                              Pro snadnou manipulaci se zakládaným dílem                         má elektrohydraulický zakládací vozík s válečkovou dráhou. Právě zakládací vozík, který pojíždí po kolejnicovém vedení, usnadňuje přesné založení svařovaného dílu k pravítku         a urychluje celý proces manipulace se svařencem před i po ukončení procesu svařování.

   Často svařovaným materiálem bývá nerezová ocel,     proto jsou tyto automaty obvykle kombinovány se zdroji      pro plasmové svařování Migatronic Plasma Pi.

Plasmové svařování totiž zajišťuje rychlý a kvalitní svar        s dobrou penetrací, takže lze I svarem svařit i materiály       silné 8-10 mm bez úkosu, tedy bez drahé přípravy svaru.

Pro takto silné materiály je plasmový zdroj doplněný podavačem studeného drátu, který je synchronizovaný s řídícím systémem automatu a obsluha celého stroje je tak velice jednoduchá.

  

Automaty MIGA 5220 jsou v provozu v mnoha zemích celého světa a vycházejí z dlouholeté zkušenosti Migatronic Automation A/S se stavbou automatických strojů pro svařování. Samozřejmostí je jejich plynulá a kvalitní funkčnost od okamžiku zprovoznění, dlouhá životnost a minimální nároky na údržbu a servis.

Více na www.migatronic-automation.cz