O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

20 úspěšných let Migatronic v ČR

V květnu 1992 jsme jako první zaměstnanci nové firmy MIGATRONIC Czechoslovakia a.s. začali budovat prodejní a servisní struktury tehdy nové značky na trhu Československa. Migatronic byl dobře známý především v autoservisní technice, kde byl vždy etalonem kvality        a spolehlivosti.

Ve středním a těžkém průmyslu ČR a SR ale svařovací stroje Migatronic (kromě jaderného strojírenství) známé nebyly a významné reference z loděnic a offshore průmyslu ve Skandinávii, Francii a Velké Británii nám v té době velkou prodejní podporou také nebyly.

 

 

Významným impulsem byl ale fakt, že na Weldingu 1992 Migatronic získal Zlatou medaili za impulsní invertorový MIG/MAG svařovací zdroj BDH 320, který byl první svého druhu na světě.

Nicméně vysoké ceny invertorových strojů v té době ještě zdaleka neumožňovaly jejich masové rozšíření tak, jak je vidíme dnes. Nejprodávanějším průmyslovým impulsním strojem Migatronic byl totiž ještě v té době velice moderní tyristorově řízený odbočkový stroj KME.

V následujících letech se stroje Migatronic prosadily zejména v TIG svařování ocelí i hliníku a stroje LDH, Commander, Navigator a Pilot se staly standardem pro výrobní i montážní podniky a pro údržbu v energetice, potravinářském, chemickém a farmaceutickém průmyslu Čech, Moravy a Slovenska.

  

Automig 180XE

 

S nástupem použití vysokopevnostních plechů, hliníku    a pozinkovaných karosérií se po roce 2000 Migatronic znovu výrazně prosadil v autoopravárenské technice       (ve značkových i neznačkových autoklempírnách)              a hlubokou odbornost ve svařování tenkých plechů využil    i pro výrobu radioaktivních zářičů, letecké               a sanitární techniky a energetických zařízení.

 

   Od roku 2006 Migatronic sbírá ocenění i za vzhled a funkčnost svých výrobků (cena za design strojů Sigma / Pi, ocenění pokrokových MIG-A Twist hořáků, apod.) a udržuje si tak pozici progresivního výrobce, který nežije z kopírování ostatních, ale sám určuje další trendy vývoje         v oboru. Zkratky D.O.C. (dynamické řízení čistícího účinku), IGC (inteligentní regulace průtoku plynu) nebo IAC (modelování studeného oblouku) jsou funkce, které významně posouvají vpřed kvalitu a efektivitu procesu svařování.

Současná Migatronic CZ a.s. kromě strojů pro ruční svařování nabízí a prodává i ucelený sortiment řešení pro automatizované a robotizované svařování. Např. nové stroje Plasma Pi 350 jsou moderním pokračovatelem průmyslových zařízení Plasma Commander pro plasmové svařování nerezových materiálů, které Migatronic tradičně dodává předním výrobcům tepelné     a automobilové techniky.

Prodej cca 1.000 ks svářeček ročně ale znamená, že po 20 letech je v ČR a SR velké množství strojů Migatronic, které potřebují pravidelnou údržbu, revize a kalibrace, popř. i opravy. Právě fungující, kvalifikovaný a cenově dostupný servis se stal významným argumentem pro podporu značky na trhu. A právě díky němu se zákazníci Migatronic stále vracejí.

Migatronic CZ a.s. dnes zabezpečuje prodej a servis technologií Migatronic v regionu střední     a východní Evropy a zajišťuje i technickou podporu a školení smluvních partnerů na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Migatronic CZ a.s. je po dvou dánských výrobních závodech třetí největší evropskou firmou           v rámci Migatronic Group a své postavení v regionu si neustále upevňuje.

Chtěl bych proto při příležitosti ohlédnutí se za uplynulými 20 lety velice a upřímně poděkovat všem pracovníkům Migatronic CZ a.s., smluvním obchodním partnerům, zákazníkům                   a příznivcům značky za dlouholetou spolupráci a popřát jim hodně společných úspěchů                i v dalších letech.

Ing.Pavel Havelka