O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Paměťové karty ve svařovacích strojích Migatronic

Invertorové svařovací stroje, zejména pro MIG/MAG svařování, umožňují velice rozsáhlé programové řízení zdroje proudu, svařovacího procesu i komunikace            s obsluhou. Díky stále rychlejšímu růstu potřeb výrobní praxe a širokých možností rychlého zpracování mnoha primárních i sekundárních parametrů doprovázejících proces svařování tak rychle vyvstal i problém nahrávání     a upgrade software do mikroprocesorů svařovacího zdroje a řídícího systému podávání drátu. Právě snadnost aktualizace a doplňování software byly významným cílem vývojářů Migatronic, který byl stanoven jako priorita už ve druhé polovině 90. let minulého století.

   Rychlý rozvoj paměťových záznamových médií před rokem 2000 jasně ukázal, že tehdy běžné “loadování” software z počítače připojeného kabely (především optickými, aby nedocházelo k rušení přenosu dat při procesu svařování) ke svářečce se sice hodí pro laboratorní činnost, ale pro běžnou praxi je slepou cestou.

Nové paměti pro mobilní telefony a MP3 přehrávače se tak staly základem přenosného záznamového média, představeného v roce 2002 jako MigaCARD pro přenos a záznam programů svařovacích strojů Migatronic Flex.

Čtečka paměťové karty umístěná nejprve na čelním panelu, u dalších verzí pak ve skříni podavače drátu, byla jednoduchá, funkční a spolehlivá cesta, jak bez potřeby on line připojeného počítače aktualizovat, popř. zálohovat software svařovacího stroje a oblíbená nastavení uživatele.

   Dalším podpůrným argumentem pro čipové karty byl rychlý rozvoj internetu a stále snadnější možnost zasílání a stahování software jeho prostřednictvím. Uživatelé dnes paměťové karty a čipy běžně používají jako karty identifikační, platební, SIM karty                   v mobilních telefonech a paměťové karty v digitálních fotoaparátech, kamerách nebo MP3/4 přehrávačích. Karty jsou stále menší, rychlejší a mají stále větší kapacitu.

Proto dnes, 10 let od uvedení prvních MigaCARD, všechny průmyslové invertorové svařovací stroje Migatronic používají jako standard běžné SD karty, které slouží pro rychlou a jednoduchou aktualizaci software      a u strojů Sigma Galaxy i pro záznam svařovacích dat (systém DataLog). Výhodou SD karty je její snadná dostupnost i rozšířenost SD čteček v počítačích, takže kdekoliv ve světě je možné rychle z internetu stáhnout nejnovější software Migatronic a prostřednictvím běžné SD karty jej rychle nahrát do svařovacího stroje Migatronic.

Aktualizace svařovacích programů nebo obnova správných dat ze zálohy nikdy nebyla jednodušší.