O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

MIGATRONIC CWF MULTI

Podavač studeného drátu pro TIG a TIG Plasma produktivní svařování

Nový podavač studeného drátu Migatronic CWF Multi (Cold Wire Feeder) je samostatný podavač pro TIG a TIG Plasma svařování stroji Migatronic Pi, především průmyslovými Pi 400 a Pi 500, které splňují všechny požadavky na kvalitní a produktivní svařování nelegovaných i legovaných ocelí, hliníku i dalších slitin.

CWF Multi bovdenem podává bez přerušování přídavný materiál z cívky a je určený pro mechanizované a robotizované svařování s připojením pomocí interface (CAN BUS), které odstraňuje komplikovaná připojení různými systémovými kabely. Stejně dobře ale poslouží i pro ruční svařování s velkými nároky na produktivitu a kvalitu procesu svařování.

Optimalizace výroby a redukce ztrátových časů

Při použití vhodného přídavného materiálu a při správně nastavené rychlosti podávání CWF Multi zvyšuje produktivitu výroby, protože snižuje ztrátový čas na minimum. Přídavný materiál z cívky je navíc ekonomičtější než tradiční TIG přídavné dráty, takže produktivita je doplněna i efektivitou výroby.

Synchronizace procesu svařování se stroji Migatronic Pi

CWF Multi může být použitý se svařovacími stroji Migatronic Pi 400 a Pi 500 v provedení TIG HP

(s vysokofrekvenčním zapalováním a se standardní funkcí Synergy PLUS™) i TIG AC s mnoha pokrokovými funkcemi pro profesionální svařování hliníku a jeho slitin (nejnovější generace D.O.C. s amplitudovou i fázovou funkcí). Průmyslové stroje Pi 400/500 nabízejí tři pulsní funkce:

tradiční puls, rychlý puls a Synergy PLUS™ puls, kdy zdroj programově dynamicky nastavuje všechny důležité pulsní parametry v synergickém režimu jen v závislosti na požadovaném svařovacím proudu. CWF Multi je vybaven synchronizací pulsace podávání drátu se všemi pulsacemi proudu.

Rychlost podávání 0,2 až 5 m/min.

Při kombinaci se zdroji Migatronic Pi lze programovat celý proces svařování přímo z panelu podavače CWF Multi. Rychlost podávání pak může být nastavena v rozsahu 0,2 – 5 m/min. a její nastavená hodnota je zobrazena na řídícím panelu podavače. Dokonalá regulace pohonu umožňuje i velmi pomalé podávání, stejně tak jako synchronizaci pulsace podávání drátu s pulsací svařovacího proudu. Toto ovládání může být plně automatické, stejně tak jako manuální (pro případ zavádění, propř. vytahování drátu).