O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

IGC® (Intelligent Gas Control) snižuje spotřebu plynu až o 50%

IGC®

Inteligentní regulace plynu Migatronic IGC® (Intelligent Gas Control®) je dynamická regulace průtoku plynu, která monitoruje potřebu plynu od začátku až do konce svařovacího procesu. IGC® automaticky optimalizuje průtok plynu podle okamžité potřeby konkrétního typu ochranné atmosféry a zvolených parametrů synergického svařovacího programu.

Umožňuje tím snížení spotřeby ochranného plynu při MIG/MAG a TIG svařování až o 50%.

Úsporný systém IGC® je volitelnou výbavou zkonstruovanou speciálně pro MIG/MAG svařovací stroje Migatronic Sigma2 v provedení Synergic a Pulse a Pi 320/350/400/500 pro TIG/Plasma TIG.

Tradiční spínání průtoku plynu způsobuje jeho nadspotřebu zejména při startu svařovacího procesu, zatímco IGC® zabezpečuje vždy přesné dávkování s ohledem na probíhající proces. IGC® umožňuje jednak přesné řízení vzniku a stabilizace taveniny, ale zaručuje

i dokonalou ochrannou atmosféru během celého průběhu svaru až do zaplnění koncového kráteru a zhasnutí oblouku. Výsledkem je, mimo jiné, i dosažení jednotného vzhledu svarů, minimalizace počtu vad a tím i zvýšení produktivity při současném dosažení významných úspor na spotřebované ochranné atmosféře.

Efektivita použití IGC® je dokumentovaná rozsáhlými testy prováděnými v reálných podmínkách výrobních podniků při různých svářečských operacích a při různých typech oblouku, od běžného zkratového až po sprchový oblouk, pro metody MIG/MAG i TIG.

Jednoduše řečeno: čím je větší počet zapálení oblouku, tím větší jsou dosažené úspory plynu díky systému IGC® firmy Migatronic.

Inteligentní regulace plynu IGC® je velkou předností strojů Migatronic zvláště nyní, kdy úspory výrobních nákladů a snižování zatížení životního prostředí jsou hlavními celospolečenskými prioritami.

 

Další informace o IGC® najdete na centrálních stránkách Migatronicu.

Sigma 400 s IGC®

Sigma 400 C-V s IGC®
Sigma 400 C-V s IGC®

02.09.2010