O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Vývoj svařování studeným obloukem

Dlouho očekávaná novinka v nabídce Migatronic, MIG/MAG svařovací stroj Sigma Galaxy, už mnoho uživatelů přesvědčila o výhodách adaptivního zkratového procesu IAC™ (Intelligent Arc Control). Stabilní oblouk, bezrozstřikové svařování, dokonalý průvar kořene a možnost svařování i široké kořenové mezery jsou stále významnějšími argumenty při porovnávání očekávané a skutečně dosažitelné kvality procesu ručního svařování bez vynaložení zbytečných investic za speciální hořáky, plyny nebo přídavné materiály.

Proces Migatronic IAC™ byl přednostně vyvinut pro svařování uhlíkových ocelí, ale od jara 2011 je nově dostupný i ve verzi pro nerezové oceli, protože i tato kategorie materiálů s úspěchem využije přednosti adaptivního zkratového procesu, tj. stabilní hoření oblouku bez rozstřiku a dokonalý průvar.

Více informací

Svařování konstrukcí jednoduše

Protože odbočkové MIG/MAG svařovací stroje již dávno nevyhovují rostoucím potřebám běžné svářečské praxe na produktivní a kvalitní svařování, uvedl Migatronic na trh novou řadu strojů Omega s vysokým výkonem, jednoduchou obsluhou a širokými možnostmi volby funkcí a doplňků.

Omega ve výkonech 220, 270, 300 a 400 A tak s plynulou regulací všech parametrů, možností programového synergického nebo manuálního nastavování a u některých verzí s možností MMA svařování, splňuje všechny běžné požadavky na svařování ocelí, hliníku, popř. pájení pozinkovaných oceli. Úspěšná řada průmyslových strojů Omega 400 Compact byla právě rozšířena o provedení se snímatelným (samozřejmě opět čtyřkladkovým) podavačem drátu s rychlostí podávání 27 m/min. a s odpojitelným mezikabelem. Označení novinky je Omega 400 S. Možnost volby mezi plynem nebo vodou chlazeným hořákem a dálkovou regulací proudu z rukojeti hořáku je zachována, stejně tak jako bohatá funkční výbava skrytá za jednoduchým ovládacím panelem.

Omega 400 S umožňuje i svařování obrácenou polaritou a plynulá regulace všech parametrů ji předurčují i pro dokonalé využití při svařování trubičkovými dráty o průměru až 2,4 mm. Zatěžovatel 300 A/100 % při 40 C je proto dostatečnou rezervou pro všechny běžné svářečské operace.

Více informací

Migatronic Focus

Výkonné svařovací stroje pro výrobu, údržbu a servis

Migatronic v květnu 2011 uvedl novou typovou řadu svařovacích strojů se společným označením Focus. Anglicky slovo focus znamená „stojí za pozornost“ a to přesně vystihuje záměr konstruktérů Migatronic  – oslovit zákazníky, kteří nevyžadují komplikované stroje plné funkcí, ale chtějí jednoduchý, spolehlivý svařovací stroj s dlouhou životností a dobrou funkčností, samozřejmě za rozumnou pořizovací cenu. Jméno Focus tak označuje novou řadu svařovacích strojů pro různé technologie, která plní výše uvedené požadavky a která opravdu „stojí za pozornost“.

Více informací o pěti těchto skvělých strojů

Migatronic PI 350 AC/DC

Profesionální TIG svařování ocelí a hliníku

Na jaře 2011 Migatronic rozšířil nabídku strojů Pi 350 o novinku, určenou především pro dílenské svařování hliníkových konstrukcí a nádob. Označení Pi 350 AC/DC znamená, že nový invertorový stroj je standardně vybaven rychlým a pomalým pulsem, stejně tak jako synergickým Synergy PLUS™ pulsem pro svařování tenkých nerezových ocelí, a nechybí ani patentovaný Migatronic D.O.C. systém pro regulaci vneseného tepla při TIG AC svařování a program pro jemné bodování a stehování TIG-A-Tack. Samozřejmostí je 4 x 64 paměti pro nastavení jednotlivých funkcí pro jednotlivé metody (TIG, MMA v AC i DC režimu) a dálková regulace proudu z rukojeti TIG hořáku. Standardně je stroj dodávaný s podvozkem a s vodním chlazením

hořáku.

Více informací