O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Svařování konstrukcí jednoduše

Protože odbočkové MIG/MAG svařovací stroje již dávno nevyhovují rostoucím potřebám běžné svářečské praxe na produktivní a kvalitní svařování, uvedl Migatronic na trh novou řadu strojů Omega s vysokým výkonem, jednoduchou obsluhou a širokými možnostmi volby funkcí a doplňků.

Omega ve výkonech 220, 270, 300 a 400 A tak s plynulou regulací všech parametrů, možností programového synergického nebo manuálního nastavování a u některých verzí s možností MMA svařování, splňuje všechny běžné požadavky na svařování ocelí, hliníku, popř. pájení pozinkovaných oceli. Úspěšná řada průmyslových strojů Omega 400 Compact byla právě rozšířena o provedení se snímatelným (samozřejmě opět čtyřkladkovým) podavačem drátu s rychlostí podávání 27 m/min. a s odpojitelným mezikabelem. Označení novinky je Omega 400 S. Možnost volby mezi plynem nebo vodou chlazeným hořákem a dálkovou regulací proudu z rukojeti hořáku je zachována, stejně tak jako bohatá funkční výbava skrytá za jednoduchým ovládacím panelem. Omega 400 S umožňuje i svařování obrácenou polaritou a plynulá regulace všech parametrů ji předurčují i pro dokonalé využití při svařování trubičkovými dráty o průměru až 2,4 mm. Zatěžovatel 300 A/100 % při 40 C je proto dostatečnou rezervou pro všechny běžné svářečské operace.

Omega 400 S s řídícím panelem Basic je tak dokonalou náhradou dnes již zastaralých odbočkových

strojů s vysokou spotřebou elektrické energie, v provedení Omega 400 S Advanced pak dokonale svařuje i rozměrné konstrukce a nádoby z nelegovaných i legovaných ocelí a hliníku v průmyslové výrobě a ve stavebnictvi.