O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Moderní invertor nejen do autoservisu

Migatronic Automig 273i

Označení Automig je v nabídce firmy Migatronic vždy vyhrazeno pro svařovací stroje určené pro opravy karoserií a dílů automobilů, pro zámečnickou a lehkou průmyslovou výrobu.

Snadná obsluha, optimální svařovací charakteristiky pro ocel, hliník a pozinkované plechy a dlouhá životnost jsou vlastnosti každého Automigu už několik desetiletí a jsou důvodem jejich oblíbenosti po celém světě. U příležitosti oslav 40. vyročí existence značky připravil Migatronic novinku - invertorový Automig 273i jako dalšího pokračovatele tradice strojů Automig.

Více informací

Ke stažení

 

 

Svařování děláme okouzlujícím

Úvodním heslem Migatronic právě uvedl nový přírůstek do rodiny MIG/MAG svařovacích strojů Omega. Nova Omega 400 je kompaktní průmyslový invertorový zdroj pro MIG/MAG a MMA svařování plnými i trubičkovými dráty.  Díky vysokému zatěžovateli (300A / 100% při 40C), synergickému ovládání, čtyřkladkovému podavači s rychlostí podávání drátu až 25 m/min. a funkcí DUO Plus™ puls pro minimalizaci vneseného tepla do svařence jde o vykonného pomocníka do každého provozu. Protože kromě svařování obalenou elektrodou umožňuje i přepínání polarity, lze snadno použít i pro svařování trubičkovými dráty bez ochranné atmosféry, tedy především pro montážní aplikace. Právě při nich vynikne nízká hmotnost (cca 37 kg) a malé vnější rozměry Omegy 400. Nová Omega 400 je vybavena robustním podvozkem a může být doplněna i samostatným modulem vodního chlazení hořáku a mnoha typy dálkových regulátorů.

 

Více informací

Ke stažení

Problematika vhodných svařovacích kabelů

Správná volba svařovacích kabelů (tedy elektrodových, zemnících, popř. mezikabelů u MIG/MAG svařovacích strojů s oddělitelným podavačem drátu) a proudových vodičů v MIG/MAG a TIG hořácích výrazně ovlivňuje svařovací parametry a kvalitu provedeného svaru. Nevhodný průřez a zbytečně dlouhá délka vodičů pak přináší problémy s úbytkem napětí na oblouku a snižuje zatěžovatel zdroje proudu. V přiložených tabulkách 1 a 2 uvádím doporučené průřezy vodičů svařovacích kabelů podle požadovaného zatěžovatele při 5 a 10 min. zatížení. Vysoká teplota prostředí, kde svařování probíhá také, bohužel, snižuje zatěžovatel svařovacích kabelů, viz tab. 3.

Nejvýraznějším faktorem ovlivňujícím nastavené svařovací parametry, popř. vůbec funkčnost

procesu svařovaní, je ale délka svařovacích kabelů. Úbytek napětí na 10m kabelu při 100A  svařovacího proudu je uveden v tab. 4. Kromě výše uvedených podmínek se na kvalitě svařování podílí i délka síťových kabelů pro napájení svařovacího zdroje a velikost propojovacích konektorů všech kabelových systémů. Zde záleží na výrobci, jestli preferuje nízkou cenu a krátkou životnost, popř. zabezpečí uživateli dobře fungující sestavu zařízení a upozorní ho na limitující podmínky. Šetření na kvalitě svařovacích kabelů určitě úspory nepřináší…

Více informací

Ke stažení