O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Samostmívací kukly 3M Speedglas 9100

 Migatronic CZ, a.s., je distributorem samostmívacích kukel 3M Speedglas, které jsou etalonem
kvality, jednoduchosti a spolehlivosti. Nová kukla řady 9100, která nahrazuje dříve tak oblíbenou
řadu 9002, představuje dokonalou ochrannou pomůcku pro svářeče s cílem nejen bezpečně
chránit jeho zrak, ale zjednodušit i jeho těžkou práci a chránit případně i jeho dech, sluch,
popř. i hlavu.

Kukla 9100 je kombinovaná se třemi velikostmi samostmívacích filtrů (V, X, XX), má boční průzory a může být doplněná i filtrační přetlakovou jednotkou s bezprůvanovým provozem. Svářeč tak bezpečně dýchá čistý vzduch a může se soustředit na svoji práci. Varianta 9100 FX
má pod odklopnou samostmívací kazetou ještě ochrannou masku pro broušení, takže svářeč
má dokonalý přehled o pracovních podmínkách, aniž by musel kuklu sundavat.
Kukly 3M Speedglas řady 9100 jsou optimálním nástrojem pro průmyslové svařování.

 Samozřejmě, jejich cena odpovídá kvalitě, ale i funkce, servis a zajištění náhradními díly jsou
dostatečným důvodem pro její volbu, protože zdraví pracovníků je nezaplatitelné. Při správné
motivaci svářečů nosit vhodné a funkční ochranné pomůcky a starat se o ně, se vyšší cena kukly
9100 ve srovnání s levnou konkurencí v hodinové ceně dobrého svářeče rozhodně neprojeví.

 

 

 Vyzkoušejte kukly 3M Speedglas 9100, popř. 9100 FX a zvažte i mušlové chrániče sluchu nebo filtrační jednotky Adflo, které se s kuklou  9100 dají kombinovat. Investice do ochrany zdraví pracovníků je naše společná povinnost.

 

Ing. Pavel Havelka, Migatronic CZ, Teplice

 

MigaLOG™ – záznam procesu svařování Sigmou Galaxy

Migatronic Sigma Galaxy je MIG/MAG/MMA synergický invertorový svařovací stroj s otevřenou
architekturou pro nové budoucí potřeby procesu svařování. Díky vestavěné čtečce SD karty
umožňuje snadný upgrade řídicího systému i doplňkových procesů a metod svařování. SD karta je ale i vhodným médiem pro záznam parametrů svařování a pro jejich snadný přenos do počítače
pro jejich trvalý záznam a pro další zpracování.

 

 

Nový software MigaLOG™ pro Sigmu Galaxy tak, v souladu s požadavky EN 1090, snadno zaznamenává průběh svařování (proud, napětí, rychlost podávání drátu) na vloženou SD kartu a počítá i vnesené teplo dle EN 1011-1. Navíc měří i dobu svařování, spotřebu plynu a drátu pro přesné porovnání ekonomiky procesu svařování, takže i když je jednoduchým doplňkem softwarové výbavy stroje Sigma Galaxy, je zároveň i významným nástrojem technologů a svářečského dozoru v souladu s platnými normami.

 

Ing. Pavel Havelka, Migatronic CZ, Teplice

 

Omega² 220–550 – zdokonalení dokonalého aneb zapomeňte na odbočky a choppery

Rychlý vývoj elektroniky a dlouhá zkušenost pracovníků firmy Migatronic vede k neustálé inovaci jejích výrobků. Ke 20. výročí zahájení činnosti v ČR a SR Migatronic uvedl novou generaci MIG/MAG/MMA svařovacích strojů Omega pod společným označením Omega², které upomíná na přímou návaznost na oblíbenou řadu invertorových svařovacích strojů Omega, ale s mnoha novými funkcemi a parametry rozšiřujícími a doplňujícími okruh její využitelnosti – od lehkého zámečnického
svařování až po těžké průmyslové aplikace v oboru svařování tlakových nádob, transportních zařízení a při výrobě a renovaci energetických zařízení a důlních strojů.

Omega² je složena z celé řady invertorových zdrojů nominálních výkonů 220, 270, 300, 400, 550 A, dvou řídicích panelů (Basic II a Advanced II) a u variant 400 a 550 s možností plynového nebo vodního chlazení hořáku a kompaktního provedení nebo stroje se samostatným snímatelným podavačem drátu a odpojitelným mezikabelem různých délek.
Nejmodernější invertorové moduly mají vysoký zatěžovatel, např. 175 A/100 % Omega² 300
(při hmotnosti 16 kg), 300 A/100 % Omega² 400 (při hmotnosti 37 kg), 430 A/100 % Omega² 550 (při hmotnosti 38 kg), měřeno, samozřejmě, při 40 °C. Všechny Omegy² mají přepínatelnou polaritu pro možnost svařování trubičkovým drátem s vlastní ochranou.

Omega² reaguje na měnící se podmínky a požadavky svářečské praxe. Řídicí panel má proto nově samostatné knoflíky pro nastavování proudu a napětí a dva zelené digitální displeje pro samostatné zobrazení proudu a napětí. Podavače drátu jsou vždy čtyřkladkové se snadným a spolehlivým nastavením přítlaku a s možností použití drátů ø 0,6–2,4 mm. Podavač Omegy² 400/550 má rychlost podávání až 27 m/min., takže se hodí pro jakékoliv průmyslové aplikace. Řídicí panel Basic II umožňuje bezstupňové manuální nastavení a zobrazení primárních i sekundárních parametrů a volbu 2T/4T spínání.

 

Omega² s panelem Basic II je tak moderní invertorovou náhradou dnes již zastaralých odbočkových strojů, která proti nim přináší 1/3 hmotnost, plynulou regulaci parametrů, vysoký výkon a provozní zatěžovatel, nízkou spotřebu elektřiny a možnost pozdějšího upgrade na verzi Advanced II.

Řídicí panel Advanced II je ve srovnání s Basic II navíc vybavený synergickými programy
pro svařování ocelí, hliníku a MIG pájení pozinkovaných plechů. Režim pro manuální MIG/MAG je zachován a u Omegy² 400/550 má i programy pro MMA svařování, popř. drážkování uhlíkovou elektrodou ø 8–10 mm (Omega² 550). Pro synergické programově řízené svařování má panel Advanced II i funkci stehování a funkce sekvenčního svařování Power Arc™ a Duo Plus™ pro
dokonalý průvar kořene a pro rychlé svařování silnostěnných materiálů. Pro MMA svařování mohou být Omegy² s panelem Advanced II doplněny i vhodným dálkovým regulátorem.
Oba řídicí panely jsou chráněny odklopným průhledným plastovým krytem, aby nedošlo k jejich náhodnému poškození nebo nechtěné změně nastavených parametrů.

Software řídicích panelů se velice snadno aktualizuje prostřednictvím SD karty, takže Omegy²
jsou připravené i pro budoucí nové způsoby svařování a pro nové materiály, dnes teprve vyvíjené.
Už dnes ale Omega² uživateli přináší nízkou spotřebu elektřiny (při stand by režimu jen 30 W) a možnost doplnění o další “šetřící” funkci IGC®, tj. synergickou regulaci plynu se spořičem,
která optimalizuje průtok plynu podle aktuálních svařovacích parametrů, a která dokáže ušetřit
15–50 % plynu a tím následně přináší i úspory v logistice plynových lahví.

Omega² 400/550 v provedení se snímatelným podavačem může být doplněna i odlehčovacím
ramenem pro hořák, které kromě snadné manipulace s hořákem zvyšuje i jeho ochranu před poškozením od svařence nebo okolního prostředí, protože udržuje hořák v požadované výšce. Omegy² jsou standardně osazeny hořáky MIG-A Twist™ s otočným krkem a s možností dálkové regulace z rukojeti hořáku, takže svářeč dostává dokonalý nástroj s jednouchou vzdálenou obsluhou.

 

Specifickou variantou řady je Omega² Mini 270 Advanced, která v minimalizované skříni (při hmotnosti pouhých 19 kg), se zatěžovatelem 160 A/100 % a se čtyřkladkovým podavačem na
5 kg cívky drátu, představuje dokonalý nástroj pro montážníky a servis. Díky možnosti změny
polarity umožňuje i svařování trubičkovými dráty s vlastní ochranou, takže je komplexním

řešením MIG/MAG svařování ocelí i hliníku s výhodou malých rozměrů a nízké hmotnosti.

 

Nová Omega² je ucelenou řadou invertorových svařovacích strojů pro každodenní
kvalitní ruční i automatizované svařování a díky rozumným cenám, jasným výhodám a jednoduché obsluze uživateli rychle přinese uspokojení z dobré investice.

 

Ing. Pavel Havelka, Migatronic CZ, Teplice

Samostmívací kukly Migatronic Focus

Migatronic je tradičním dodavatelem  svařovacích strojů a jejich příslušenství, takže v jeho nabídce nechybí ani široký sortiment ochranných pomůcek, zejména svářečských kukel. Samozřejmým standardem je dnes kukla samostmívací a trh je plný dobrých i “dobrých” výrobků. Migatronic, jako garant kvality a spolehlivosti, a v případě kukly i bezpečnosti, dodává svým uživatelům jen kukly, které plní náročné interní požadavky skupiny Migatronic Group. Parametry, funkčnost, bezpečnost, spolehlivost, jednoduchost, dostupnost dílů a rozumná cena jsou pečlivě hodnoceny tak, aby výsledný produkt byl optimální a mohl tak nést jméno Migatronic.

Nová kukla Migatronic Focus v černé nebo zelené barvě je vhodným doplňkem pro profesionální i příležitostné ruční svařování, kde je prioritním požadavkem nízká pořizovací cena při zachování dobré funkce a životnosti.

Kukla Focus má vnější regulaci v rozsahu DIN 9–13, při rozjasnění má DIN 4. Rychlost zatmavení je 0,1 ms, prodleva rozjasnění je 0,1–0,8 s. Má, samozřejmě, funkci broušení, automatické zapínání i vypínání a váží jen 0,485 kg. Napájení je solární v kombinaci se dvěma bateriemi, které mají životnost cca 1 rok, takže při používání je naprosto spolehlivá.

Je dostupná u všech autorizovaných prodejců Migatronic za ceníkovou cenu 3 110 Kč + DPH, popř. v e-shopu migatronic: shop.migatronic.cz.

 

Ing. Pavel Havelka, Migatronic CZ, Teplice

 

Ke stažení