O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Vývoj svařování studeným obloukem

Dlouho očekávaná novinka v nabídce Migatronic, MIG/MAG svařovací stroj Sigma Galaxy, už mnoho uživatelů přesvědčila o výhodách adaptivního zkratového procesu IAC™ (Intelligent Arc Control). Stabilní oblouk, bezrozstřikové svařování, dokonalý průvar kořene a možnost svařování i široké kořenové mezery jsou stále významnějšími argumenty při porovnávání očekávané a skutečně dosažitelné kvality procesu ručního svařování bez vynaložení zbytečných investic za speciální hořáky, plyny nebo přídavné materiály.

Proces Migatronic IAC™ byl přednostně vyvinut pro svařování uhlíkových ocelí, ale od jara 2011 je nově dostupný i ve verzi pro nerezové oceli, protože i tato kategorie materiálů s úspěchem využije přednosti adaptivního zkratového procesu, tj. stabilní hoření oblouku bez rozstřiku a dokonalý průvar.

MIGA JOB CONTROL VE SPOJENÍ SE SEKVENCEMI 

Sekvenční svařování v synergickém režimu je tradiční funkcí průmyslových synergických MIG/MAG svařovacích strojů Migatronic. Přepínání parametrů svařování z hořáku je u strojů Sigma Galaxy kombinované s řízením MJC™ (Miga Job Control). Výhodou je možnost ukládání parametrů svařování, jejich snadné vyvolání, změna, popř. přenos do dalších strojů Sigma Galaxy, bez potřeby dalšího speciálního technického vybavení, jen SD paměťovou kartou. Kromě možnosti uložit až 1 800 nastavení panelu MJC™ nově přináší i funkci Sequence Repeat™, která kombinuje nejen parametry, ale i procesy. Snadno tak lze v pulsním režimu kombinovat impulsní oblouk se zkratovým a zajistit tak dokonalý a rychlý vyplňový nebo krycí svar při pozičním svařování. V kombinaci s IAC™ pro svařování kořene tak výrazně urychlí celý proces svařování a minimalizuje rozstřik. Sigma Galaxy tak znovu přesvědčí uživatele, že investice do nového svařovacího stroje se snadno zaplatí dosaženými úsporami a kvalitou.