O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

MIGA 5220 – automat pro podélné svařování trubek

Migatronic Automation A/S je tradičním dodavatelem systémů pro automatizované a robotizované svařování. Jedním ze standardních výrobků je automat MIGA 5220 pro podélné svařování trubek a těles kruhových nádob různých průměrů, tlouštěk a délek. Automat MIGA 5220 je vybavený výměnnými trny s pneumatickou fixací a s podfukem kořene svaru,  průměrů a délek podle rozměrů svařence. Pro snadnou manipulaci se zakládaným dílem má elektrohydraulický zakládací vozík s válečkovou dráhou. Právě zakládací vozík, který pojíždí po kolejnicovém vedení, usnadňuje přesné založení svařovaného dílu k pravítku a urychluje celý proces manipulace se svařencem před i po ukončení procesu svařování.

Více informací

TIG-A-TACK™ Bodování nikdy nebylo jednodušší

Častou činností při svařování je bodování nebo stehování, tj. krátké svary, které mají být obvykle pokud možno co nejmenší. Tyto svary ale mnohdy slouží i jako finální, takže musí splňovat i nároky na vzhled a pevnost. Proto se svařují jinými parametry než běžné svary, a to přináší i častou potřebu změny nastavení svařovacích parametrů na panelu stroje. Svářeči si tuto komplikaci často ulehčují tím, že bodují nastaveným svařovacím proudem, vzhled a kvalita takto dosažených bodů bývá ale obvykle diskutabilní, protože dochází ke zvlnění tenkých materiálů a vzniklé body jsou příliš vysoké.

Více informací 

Svařování ocelí a hliníku stroji Sigma2

Uvedením nových strojů Migatronic Sigma Galaxy s bezrozstřikovým procesem MIG svařování IAC™ mnozí uživatelé lépe vnímají výhody adaptivních svařovacích procesů. Ne každý ale potřebuje v každodenním provozu svařovat extrémně tenké materiály nebo ocel s hliníkem. Proto při předvádění strojů Sigma Galaxy dochází i ke znovuoživení zájmu o produktivní a přitom kvalitní svařování hliníku nebo silnostěnných ocelí. Právě tyto problematiky skvěle zvládají i standardní stroje Migatronic Sigma2 s výbavou pro programové synergické impulsní svařování. Více než 160 programů zahrnuje všechny běžné

i méně obvyklé materiály i způsoby jejich svařování.

Více informací