O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Autoopravárenství

Flex2 3000 - digitální inteligence

Dánský výrobce svařovací techniky Migatronic

předvádí novinku přesně podle sloganu - Zapni zdroj, stiskni spoušť a svařuj! 

FLEX2 3000 je nejmodernější ze svařovacích strojů MIG/MAG a jistě potěší všechny uživatele napříč automobilovým průmyslem.

Tento svařovací stroj byl vyroben ve spolupráci s výrobci aut a dodavateli a spotřebiteli plynu po celém světě. Flex2 3000 je přizpůsobivý, dokonalý a umožňuje svářeči soustředit se pouze na své řemeslo.

 

Flex2 3000 je určený pro svařování ocelových, nerezových a hliníkových zámečnických a průmyslových konstrukcí.

Stejně tak je vhodný pro opravy pozinkovaných nebo hliníkových automobilových karosérií a částí jejich nosných konstrukcí vyrobených z vysokopevnostní oceli.

Je programován pomocí paměťové SD karty, která ukládá svařovací program i řídící programy invertorového zdroje. Tak je zajištěn upgrade stroje na nové programy podle potřeb uživatele např.při změně svařovaného materiálu, popř. při změněn ochranné atmosféry. 

Programové balíčky jsou navrženy pro přední výrobce automobilů od Audi přes GM až po Ferrari. 

FLEX2 3000 je schválený pro opravy karosérií značek:

Program Wizard™ umožňuje obsluze svářečky vyhledat vhodný svářecí program bez nutnosti procházet všechny programy, můžete zadat typ svařovacího drátu a druh směsného plynu a Wizard™ vám sám nabídne vhodný svařovací program.

Flex2 3000 je programován pomocí paměťové karty SD, která ukládá svařovací program i řídící programy invertorového zdroje. Tak je zajištěn snadný upgrade stroje na nové programy podle potřeb uživatele při změně svařovaného materiálu, popř. ochranné atmosféry.

Nová řídicí jednotka MJC™ Miga Job Control umožňuje uložit až 200 jednotlivých svářecích operací a snadno vyvolat oblíbené nastavení.

Nechybí ani IGC® - Intelligent Gas Control Inside - je to volitelná funkce svářečky Flex² 3000. Umožňuje optimalizování průtoku plynu při dodržení vysoké kvality procesu svařování. Funkce IGC® poskytuje až 50% úsporu plynu,což jistě ocení každý uživatel tohoto digitálního svařovacího stroje.

Katalog ke stažení

Veškeré informace naleznete v naší internetové prodejně http://shop.migatronic.cz nebo si je vyžádejte na migatronic@migatronic.cz.

Více informací

Made by MIGATRONIC nejen v servisech Ferrari

Stále častější používání hliníkových dílů, popř. celých karosérií v automobilové konstrukci přináší potřebu jejich svařování nejen při prvovýrobě, ale zejména i při opravách. Dvojnásob to platí u výkonných sportovních a závodních automobilů, které jsou vystaveny extrémnímu zatížení, a proto vyžadují v případě oprav maximální kvalitu jejich provedení.

Automobilka Ferrari představila v březnu 1999 v Ženevě zcela nový vůz MODENA 360, který byl prvním celohliníkovým vozem v historii této firmy.

FERRARI 575M

Protože bylo vyrobeno 2.000 těchto vozů určených též pro závody Ferrari světového poháru amatérských jezdců, vybrala firma Ferrari též technologická zařízení nutná pro jejich opravy.

Celosvětová síť značkových servisů Ferrari tak byla vybavena svařovacími zdroji dánské firmy Migatronic – BDH Puls Sync 400.

Jedná se o stejný zdroj, který předepisuje firma AUDI pro opravy svých celohliníkových vozů A8, ale ve speciální Ferrari červené barvě tak, aby přesně naplnil image firmy Ferrari v autoservisech, popř. boxech závodních okruhů.

FLEX 3000 FERRARI

Nicméně stejný zdroj BDH Puls Sync 400 používal i CCS Truck Team Františka Vojtíška pro opravy jeho závodního speciálu Škoda 400 XENA při závodech Mistrovství Evropy tahačů už od roku 1998, takže jméno MIGATRONIC je velice dobře známo všem, kdo se zabývají výrobou a opravami závodních automobilů a problematikou svařování hliníku.

Právě pro svařování hliníku jsou zdroje BDH Puls Sync 400 a později i jejich nástupci stroje Flex 3000 předurčeny svoji konstrukcí, protože umožňují sekvenční svařování s přesným dávkováním tepelného namáhání svařence. Samozřejmostí je dálkové řízení svařovacích parametrů z rukojeti svařovacího hořáku a paměť, do které obsluha ukládá jednotlivé potřebné svařovací procesy, které si sama vytváří. Dále jsou tyto zdroje vybaveny i obvyklou knihovnou svařovacích procesů danou od výrobce pro všechny běžné aplikace. To všechno jsou funkce, které zajišťují vedoucí pozici zdrojů BDH Puls Sync 400 a nových Flex 3000 při svařování a opravách hliníkových konstrukcí a karosérií.

 

 

Více informací

Univerzální Automig-i je konstruovaný pro budoucnost

Automig-i je plně digitální řešení

 

Kompaktní Migatronic Automig-i je plně digitální svařovací zdroj s plynulou regulací všech parametrů, programovým řízením a unikátními svařovacími charakteristikami pro tenké i silné materiály a  umožňuje svařování velkými i malými cívkami drátu. Svářeč jen nastaví požadovaný proud nebo tloušťku materiálu a ostatní parametry už nastaví řídící jednotka stroje sama. Pro zvýšení  produktivity je Automig DUO vybavený dvěma podavači a dvěma hořáky, jedním např. pro MIG pájení a druhým pro běžné svařování. Odpadá tím ztráta času při výměně hořáků, kladek, drátu a plynu.

Je to tak jednoduché: zapni zdroj, stiskni spoušť a svařuj!

Prospekt ke stažení

Více informací