O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Hořák s oceněním red dot design award 2010

Red dot design award je mezinárodně uznávaná soutěž. Vyznamenání red dot je v odborných kruzích vysoce ceněno, dobrý design znamená prvotřídně funkčně domyšlený výrobek v esteticky vysoce zdařilém provedení. O prestižní titul se pravidelně uchází 11 000 výrobků z 61 zemí světa, red dot design award je tak jednou z největších soutěží svého druhu na světě. Prestižní cenu za rok 2010 "red dot design award 2010" získal svařovací hořák MIG-A TwistR  dánského výrobce svařovacích strojů Migatronic díky souladu funkčnosti a dokonalé ergonomie.

Ke stažení

Migatronic slaví jubileum 40 let

Přední evropský výrobce svařovacích strojů (a jedna z mála firem, které opravdu určují vývoj technologií v oboru), Migatronic A/S Dánsko, slaví v roce 2010 významné jubileum - 40 let výroby svařovacích strojů pod značkou Migatronic. Od roku 1970 se tak píše historie značky Migatronic, která je synonymem pro kvalitní svar, jednoduchou obsluhu a dlouhou životnost. Díky v té době nejmenšímu MIG/MAG stroji na trhu pro svařování tenkých plechů se stroje Migatronic rychle rozšířily po celém světě jako vybavení autoservisů a i dnes je mnozí výrobci stále doporučují (např. VW, Škoda, Opel, Peugeot, Ford, Volvo, Toyota, Kia, Hyundai, Harley-Davidson, BMW, Mercedes, Fiat), popř. výhradně předepisují (Audi, Ferarri) pro opravy karoserií.

I v ČR jsou běžně v provozu stroje Automig staré 25 let. K technologii MIG/MAG se rychle přidaly výrobky pro MMA a TIG, později i Plasma TIG a plasmové řezačky a ještě později i automatizace a robotizace procesu svařování.

Historie 40 let neznamená zakonzervování nebo spánek na vavřínech minulosti. V roce 2008 Migatronic uvedl, mimo jiné, inteligentní regulaci plynu IGCR (Inteligent Arc Control) pro svařování tenkých materiálů a rok 2010 přinesl prestižní cenu "red dot design award" za design nových hořáků Migatronic.

Ke stažení