O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Nový proces svařování studeným obloukem

Migatronic Sigma Galaxy

V říjnu 2010 dánský výrobce svařovacích strojů Migatronic uvedl na evropský trh a představil vybraným odběratelům novou řadu MIG/MAG svařovacích strojů Sigma Galaxy. Svářeči tak konečně dostávají možnost využít v praxi výsledky nejnovějšího vývoje invertorových zdrojů, jejich digitálního řízení a inteligentního systému řízení průběhu hoření svařovacího oblouku.

Sigma Galaxy je novou zdrojovou platformou, která umožňuje implementovat všechny známé současné i budoucí systémy kontroly a řízení všech parametrů svařování, jejich rychlé vyhodnocení a reakci na ně.

 

Adaptivní zkratový proces IAC™

Výsledkem tříletého výzkumu vývojových pracovníků Migatronic ve spolupráci s univerzitami, technology svařování z praxe a svářeči, je nový proces svařování studeným obloukem IAC™ (Intelligent Arc Control). Tento nový proces vzešel ze základních požadavků praxe: stabilní oblouk, minimální rozstřik, dokonalý průvar kořene a možnost svařování i při široké kořenové mezeře. To vše při nízkých pořizovacích a provozních nákladech a s minimálním nárůstem nároků na obsluhu. Sigma Galaxy s funkcí IAC™ toto zadání dokonale naplnila.

IAC™ je adaptivní zkratový proces pro svařování uhlíkových ocelí založený na měření parametrů hořícího oblouku, jejich rychlém vyhodnocení výkonným procesorem a rychlých zásazích do řízení svařovacího stroje. Proces IAC™ tak dynamicky modeluje a optimalizuje jednotlivé fáze zkratového oblouku. Díky tomu se vyznačuje hladkou housenkou, minimálním rozstřikem a vyšší rychlostí svařování, samozřejmě bez vad. Odpadá tak potřeba dodatečného čištění, popř. odbrušování rozstřiku kolem svaru, dokonalý průvar pak navíc šetří vícenáklady při opravách, protože žádné nejsou. Další výhodou je, že IAC™ umožňuje např. svařování oceli tloušťky 0,8 mm drátem průměru 1,0 mm, který je levnější a dostupnější, čímž i takto, spolu s vyšší rychlostí svařování (až o 15%) šetří náklady na výrobu a zvyšuje produktivitu.

   Sigma Galaxy je, stejně tak jako ostatní průmyslové invertorové svařovací stroje Migatronic, vybavena inteligentní regulací plynu IGC®, která synergicky reguluje optimální množství ochranné atmosféry a funguje i jako spořič plynu při každém zapálení oblouku. Díky této funkci Sigma Galaxy šetří běžně 10-30% ochranné atmosféry a tím nejen snižuje přímé náklady na plyn, ale šetří i na manipulaci s ním a podílí se tak na snížení celkových emisí CO2.

 

Zde naleznete další informace z výzkumu a vývoje Migatronic A/S...

 

Snadné ovládání Sigmy Galaxy

Svařovací parametry se velice snadno nastavují na dotykovém barevném displeji s funkcí MUC™ (Miga Job Control).  Díky tomu mohou být ukládána a snadno vyvolána z paměti různá nastavení primárních i sekundárních parametrů a volby obslužného příslušenství. Samozřejmostí je možnost zálohování na SD kartu a tak i snadné přenášení parametrů mezi různými stroji Sigma Galaxy.

Displej systému MUC™ přehledně zobrazuje nastavené hodnoty svařovacích parametrů včetně rozsahu jejich možného doladění. Svářeč tak má dokonalý přehled o stavu systému a může se soustředit na svou práci – dokonalý a rychlý svar. Sigma Galaxy s procesem IAC™ firmy Migatronic tak představuje nový standard kvality a efektivity svařování třetího tisícíletí.

 

 

 

Svařování kořene trubky
Svařování tenkých plechů
Sgima Galaxy svařování
Ovládací panel Sigma Galaxy