O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

MIGATRONIC MWF 50/55 YARD

MWF 50 a

Malý podavač pro dokonalé svary na velkých konstrukcích                                    

 

Před více než 20 lety Migatronic vyvinul svůj první Yard Unit (minimalizovaný podavač) pro tyristorově řízené průmyslové svařovací stroje v dánských loděnicích. Od té doby se rychle vyvíjely svařovací procesy i svařovací stroje. Ale zůstal požadavek svářečů na kompaktní a přenosné podavače drátu pro kvalitní a produktivní svařování i v zúžených nebo těžce přístupných místech vzdálených od svařovacího zdroje (v loděnicích, na stavbách budov, těžních a úpravárenských zařízeních, atd.).

Nové podavače MWF 50/55 Yard jsou určené pro digitálně řízené MIG/MAG invertory Sigma 400/500 STBa připojují se k nim pomocí propojovacích mezikabelů volitelných délek. Centrální konektor umožňuje připojení různých typů hořáků, ve spojení s Migatronic Ergo hořáky nabízí navíc možnost používání sekvencí pro urychlení a zjednodušení procesu svařování.

Migatronic MWF 50 Yard je uzavřený čtyřkladkový podavač pro 5 kg cívky, MWF 55 Yard je otevřený čtyřkladkový podavač pro 5-15 kg cívky drátu průměru až 1,6 mm, včetně trubičkových. Oba podavače jsou řešeny jako kompaktní snadno přenosná hliníková skříň s vysokou odolností proti nárazu nebo převrácení.

Řídící panel je ukryt v chráněné, ale přesto dobře přístupné, čelní části podavače. Samozřejmě jsou ale možná i jiná zákaznická řešení (závěsné provedení, výbava pro navádění drátu ze sudu, atd.).

Řídící panel pro kompletní dálkové řízení zdroje Sigma je vždy snadno po ruce

Podavače MWF 50/55 Yard jsou určeny pro standardní průmyslové svařovací zdroje Sigma 400/500 STB, které se vyznačují velice jednoduchou obsluhou. Kompletní řídící panel zdroje je součástí podavače, a proto jsou všechny funkce svářeči snadno dostupné. Je pak jednoduché volit svařování s impulsem nebo bez impulzu, v sekvencích nebo ve stehovacím režimu, a to drátem průměru až 1,6 mm, záleží jen na volbě řídícího panelu.

Dva řídící panely pro MWF 50/55 Yard

Řídící panel Synergic Yard má funkci DUO Plus™, která automaticky přepíná dvě sekvence a nabízí vice než 50 synergických svařovacích programů s pamětí pro až 9 sekvencí v každém z nich pro opakovanou práci.

Řídící panel Pulse Yard přidává k 50 synergickým svařovacím programům Synergic Yardu ještě programy pro impulsní svařování. Ostatní funkce, včetně komfortního sekvenčního svařování, jsou shodné. Pulse Yard je tak především určený pro svařování hliníku a vysocelegovaných ocelí.