O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

Migatronic DataLogger - záznam provozu svařovacích strojů

 

Management firem, vedoucí pracovníci svařoven, oddělení TPV a údržby technologií si často kladou otázku, kolik svářeček ve směně potřebují, popř. jak dobře nebo jak špatně využívají ty, které provozují. Doba svařování totiž neodpovídá časovému fondu svářeče, protože příprava materiálu, jeho upínání, čištění, broušení a další aktivity, které svářeči zaberu v mnoha případech daleko více času, než potřebuje pro vlastní svařování.

 

Při rozhodování, zda investovat do nové techniky, nebo do dalších zaměstnanců, pak takový obrázek využití svařovacích strojů určitě stojí za pozornost, protože všichni víme, že skutečně dobrých svářečů není nikdy dost a navíc, svářečské kurzy stoj spoustu času a peněz. Svářeči, samozřejmě, při testovacím provozu z monitorování využití svařovacích strojů moc nadšení nejsou. Pokud ale pochopí, že může být i motivačním nástrojem pro jejich odměňování, stanou se aktivními konzultanty při rozboru naměřených výsledků.

 

Systémů pro záznam stavu průmyslových zařízení je na trhu poměrně dost, přesto při snaze najít řešení vhodné do podmínek průmyslového svařování, s jednoduchou obsluhou a s ohledem na cenu svářečky, s nízkou cenou, se nabídka řešení významně redukuje.

 

Migatronic CZ, a.s. na základě výše uvedených poznatků, připravil vlastní řešení DataLogger pro MIG/MAG svařovací stroje Migatronic, ale s malou úpravou použitelné i pro svářečky jiných výrobců.

 

DataLogger je záznamník stavů zařízení namontovaný do svářečky, který v reálném čase zaznamenává okamžik zapnutí/vypnutí stroj, čas a dobu hoření oblouku, čas a dobu bodování/stehování. Záznam se ukládá na SD kartu, ze které se po jejím vložení do počítače vyhodnotí k tomu vytvořeným programem a zobrazí v tabulce kalendáře a v grafech využití.

 

 

Kapacita SD karty umožňuje záznam směnného provozu v průběhu několika posledních týdnů, záleží je na její velkosti a na počtu zapálení oblouku.

 

Pro provozy s velkým počtem svařovacích strojů je připravené i řešení s bezdrátovým přenosem paket dat na server uživatele online, takže využití svářeček je sledováno v reálném čase a sdíleno všemi odpovědnými pracovníky. 

 

Záznam na vloženou SD kartu pak slouží jen jako záloha zaznamenaných dat. DataLogger Migatonic je levným a přesným zdrojem informací o skutečném provozu svařovacích strojů a při správném využití může výrazně zvýšit  efektivitu procesu ručního (popř. automatizovaného) svařování.

 

Pro více informací nás kontaktujte:

 

Migatronic CZ a.s.

Tolstého 451, 415 03  Teplice

Tel.: +420 411 135 600

Fax.: +420 417 533 072

migatronic@migatronic.cz

www.migatronic.cz