O svařování Schváleno pro
Schváleno pro

MIGATRONIC FOCUS

Maximum funkcí, jednoduché ovládání, dlouhá životnost 

Migatronic uvedl v květnu 2011 novou typovou řadu svařovacích strojů se společným označením FOCUS.  Anglicky slovo focus znamená „stojí za pozornost“ , latinsky „ohnisko“ , a to přesně vystihuje záměr konstruktérů Migatronic – svařovací stroj v ohnisku zájmu uživatelů.

FOCUS byl navržen pro zákazníky, kteří nevyžadují komplikované stroje plné funkcí, ale chtějí jednoduchý, spolehlivý svařovací stroj s dlouhou životností a dobrou funkčností, samozřejmě za rozumnou pořizovací cenu. To vše splňuje 5 nových svařovacích strojů řady FOCUS.

Různé technologie, avšak jejich společným jmenovatelem je kvalita, jednoduchost a dlouhá životnost, která plní výše uvedené požadavky a která opravdu „stojí za pozornost“.  Stroje řady FOCUS jsou vybaveny novou invertorovou technologií a rozhraním, které vychází ze zažitých postupů při nastavování svařovacích strojů. Jedná se tedy o uživatelsky velice přátelské stroje s nízkou spotřebou elektrické energie. Řada svařovacích strojů FOCUS zahrnuje malé přenosné stroje MMA, stroje TIG a špičkové průmyslové stroje MIG.

Prospekt ke stažení

 

Focus Stick 160 E PFC

Tento Focus je MMA svařovací invertor s možností TIG DC svařování s dotykovým zapalováním oblouku. Jeho hlavní předností je PFC systém pro snížení zatížení pojistek a možnost provozu na 1x230V napájení s tolerancí -40% až + 10%, tedy prioritně určený pro provoz na dlouhých přívodních kabelech. Maximum 160 A, zatěžovatel 120A/60% při 40°C a hmotnost 7 kg jsou společně s PFC ideálními předpoklady pro montážní svařování obalenými elektrodami, zejména ve stavebnictví.

Focus TIG 160 DC HP

Pro zájemce o TIG DC svařování především nerezových ocelí je připravený nový Focus TIG 160 DC HP, který je opět napájený 1x230V a při hmotnosti 9 kg je stále snadno přenosný. Pro profesionální TIG svařování je nový Focus vybavený i pulsací proudu, HF a LIFTIG® zapalováním a 2T/4T spínáním. Plynem chlazený hořák Migatronic TIG 201 je 4m dlouhý, má plynové chlazení a umožňuje i dálkovou regulaci svařovacího proudu z rukojeti.

Samozřejmostí je i možnost svařování obalenou elektrodou.

 

Focus TIG 200 AC/DC

Pro zámečnické svařování a výrobu konstrukcí z hliníkových profilů je připravený nový Focus TIG 200 AC/DC. Maximálním proudem 200 A, zatěžovatelem    170 A/60% při 40°C a hmotnost í 24 kg je při napájení 1x230V, opět s PFC systémem pro snížení zatížení pojistek, dokonalým nástrojem do každé dílny. Díky možnosti svařování MMA i TIG v AC i DC režimu svaří všechny běžně svařitelné kovy. Pro tenké materiály          je vybavený i pulsací proudu a jeho 4m hořák může být doplněn dálkovou regulací proudu z rukojeti.

TIG oblouk se zapaluje samozřejmě HF, umožňuje ale i LIFTIG® zapalování, které je vhodné zejména pro renovační práce nebo pro práce v prostředí, kde HF není dovoleno.

Focus MIG 300 C-A

Jako náhrada dnes již nevyhovujících odbočkových MIG/MAG svařovacích strojů je připravený nový invertorový Focus MIG 300 C-A s plynulou regulací svařovacích parametrů. Pro zjednodušení obsluhy má předdefinováno 20 typických výkonových stupňů, nicméně nastavování všech primárních i sekundárních parametrů je plynulé a zobrazuje se na digitálním displeji.

Čtyřkladkový podavač je u profesionálního stroje samozřejmostí, stejně tak jako možnost dálkové regulace proudu z rukojeti hořáku. Díky tomu dobře svařuje všechny kovy včetně hliníku. Stroj je vybavený plynem chlazeným 4m hořákem s otočným krkem MIG-A-Twist™.

Maximální proud 300 A se zatěžovatelem 195A/60% při 40°C a hmotnost 26 kg znamenají, že tento snadno přenosný kompaktní Focus často uvidíme v zámečnické i průmyslové výrobě a ve stavebnictví.

 

Focus MIG 400 S-W

Pro průmyslové produktivní svařování, především uhlíkové oceli, je připravený nový Focus MIG 400 S-W se snímatelným čtyřkladkovým podavačem drátu (s rychlostí až 27 m/min.) a s vodním chlazením hořáku. Díky invertorové konstrukci je opět lehký (79 kg), má vysoký výkon (max. 400A, zatěžovatel 365 A/60% při 40°C) a díky jednoduchému ovládání s plynulou regulací všech parametrů a s předdefinovanými 20 výkonovými stupni pro zjednodušení obsluhy je spolehlivým nástrojem pro průmyslovou výrobu. Tento Focus je vybavený vodou chlazeným 4m hořákem s otočným krkem MIG-A-Twist™ s možností dálkové regulace proudu z jeho rukojeti a díky snímatelnému podavači a odpojitelnému 1,5m mezikabelu umožňuje využití i při výrobě velkých stavebních konstrukcí a nádob. Proto je vybavený i kalibrovaným A/V metrem.

Všechny stroje Focus jsou v rámci uvedení na trh představeny ve speciální nabídce, viz www.migatronic.cz a můžete si je snadno vyzkoušet, popř. zakoupit u všech autorizovaných prodejců Migatronic.

Bližší informace o ceně a příslušenství Vám rádi poskytneme v našem internetovém obchodu http://shop.migatronic.cz/